Muhteşem Bir Kaçış Öyküsünün Adı: Harry Houdini

Harry Houdini, gerçek adı Erik Weisz olan Macar asıllı muhteşem bir illüzyonist. Sihirbazlığı meslek edinen Houdinin kaçış performansları ise dillere destan. Bu performanslar giderek dikkat çekmeye başlar ve ünü Avrupa’ya kadar yayılır. Gittiği yerlerde kendini polislere kelepçeleten ve adeta meydan okuyan Houdini, bundan her seferinde kurtulmayı başarır. Bu sayede kendi gösterilerinin reklamını da yapmış olur. Hatta ortaya bir de iddia koyar Kurtulamayacağı bir kelepçe getirene 100 dolar vereceğini söylerdi,bilinene göre bu iddiayı da hiç bir zaman kaybetmedi.

Her geçen gün çıtasını yükseltip zincirlerle, iplerle sandalyelere bağlanır, gökdelenlerin tepesinden deli gömleğiyle baş aşağı sarkıtılır, elleri ayakları kelepçeli bir şekilde içine kilitlendiği sandık, daha hızlı batması için eklenen ağırlıklarla denize atılır, canlı canlı gömülür ve su tanklarına kilitlenir; hepsinden de kaçmayı başararak bugün bildiğimiz efsaneye dönüşür. Tam bir çılgınlık değil mi?

                                                                                 

Başarısını bir ölçüde büyük fiziksel gücüne ve hafif çarpık bacaklı oluşuna bağlıyordu. İğneleyici bir mizah anlayışına sahipti olan Houdini

Kaçış hikayesini ise şu şekilde anlatmıştır

  1. Daha önce tanışmış olduğum denizci gençler, beni sandalyey bağlarken çok eğlendiler. İçlerinden biri dahi giydiğim ayakkabılara dikkat etmedi.
  2. Kendimi sandalyeyle birlikte yere devirdikten sonra Congress-Gaitor Ayakkabımdan ayaklarımı çıkarabildim.
  3. İki ayağımı da ayakkabıdan çıkardıktan sonra kendimi iplerden kurtarmam zor olmadı.
  4. İplerin hepsi gevşeyip düştü ve 54 saniye içinde özgür kaldım.

    Merak edenler için linkimiz burada. Videoda Houdini’nin iplerle bağlandığı sandalyeden harika kurtuluşunu izleyebilirsiniz.

Burada ise kendisinin en sık tekrarladığı numaralardan biri olan ve trafiği alt üst eden sıra dışı şovunu izleyebilirsiniz; deli gömleği giymiş bir şekilde ayaklarından bağlanarak binaların tepesinden aşağıya sarkıtılmak

11 Mart 2020 Kazananlar

O An 1 Kredi

Murat Tezler

Seval Uzuncaköse

Nadide Alkan

Özlem Gül

Soner Şenel

Ahmet Alkan

Tuğba Sayan

Mustafa Kuş

Duygu Akkurt

Sefanur Kurt

Hakan Küçük

Merve Tek

Taner Kuş

Hüseyin Karataş

Emin Açıkgöz

Trendayakkabı İndirim Kuponu

Zümra Doğu

Sadık Atila

Hafize Yaman

Gürcan Güngör

Ayşegül Ateş

...

Bizi takip edin mutlu kalın.... :) Oangeldi.com'u tavsiye ederken lütfen çekinmeyin,desteğinizle sınırlarımızı aşmamıza yardım edin :)

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ha unutmadan Şurada ki Youtube kanalına abone olmayı unutmayın :)