Hayatın Sıradışı Sanatsal Yorumu: Koli Bandı Büyüsü

Sanatın her hali bir başka güzel ama nasıl güzel görmelisin.

Bir sokak sanatçısı kalıplarının dışına ne kadar çıkabilir dersin ? Max Zorn işte tam da bu noktada devreye giriyor ve yaratıcılığın bir sınırı olmadığını gözler önüne seriyor

Aslında her birimizin içinde bir sanatçı yatıyor fakat, tabi ki herkes sanatını farklı şekillerde dışa vuruyor.Doğa bize bu konuda sınırsız imkanlar sunarken bu malzemeleri bir sanat aracı olarak kullanmak yaratıcı bir zihin gerektiriyor.

Amsterdam’ yaşayan Zorn ise eserlerini alışılagelmişin dışında boya fırçası yerine kahverengi koli bandı kullanarak cam üzerinde gerçekleştiriyor ve görenleri adeta büyülüyor

Önce küçük bir video ile yola çıkan Zorn şuan, pop kültür portlerinden tutunda klasik eserlere kadar her alanda sanatını ortaya çıkarıyor. Bu sayede eserlerinin artık sokak lambalarında değil, fuarlarda ve sergilerde gösteriliyor olması sınırların ötesine geçtiğini bizlere kanıtlıyor.

“Ben sanatımı duvar ya da zeminlerde icra etmek istemedim. Ben sokak lambalarını kent galerisi olarak kullanmak ve karanlığı sanatımın çerçevesi olarak kullanmak istedim.” diyen Max Zorn bu işte gayet başarılı görülüyor. Sence de öyle değil mi ?

Sanatın derinliği niteliğindeki bu büyüleyici eserlere göz atmanız için tadımlık video linklerini şuraya ve şuraya bırakıyorum.

20 Şubat 2020 Kazananlar

O An 9 Kredi

Emine Türten

O An 3 Kredi

Sadık Atila

Murat Tezler

Kıymet Şenel

Mustafa Kuş

Gülfiliz Armut

O An 1 Kredi

Fatma Nur Uzer

Hakan Küçük

Ebru Pınarbaşı

Özlem Gül

Gürcan Güngör

Nihayet Şahin

Hüseyin Karataş

Engin Şahin

Taner Kuş

O An 5 Kredi

Soner Şenel

Taner Kuş

Elifnur Çalışır

İlknur Pınarbaşı

Tuğrul Alp Akdemir

...

Bizi takip edin mutlu kalın.... :) Oangeldi.com'u tavsiye ederken lütfen çekinmeyin,desteğinizle sınırlarımızı aşmamıza yardım edin :)

Facebook

Twitter

Instagram

Ha unutmadan Şurada ki Youtube kanalına abone olmayı unutmayın :)