Hayallerin Ötesinde Bir İletişim Baygın Bitkiler

Bitkiler, ruhumuza ve bedenimize mucizevi etkiler sağlayan doğa parçaları.

Onlarda tıpkı bizler gibi dış uyaranlara tepki verir. Uğraşılınca bizi sakinleştirir, insanlarla iletişimimizi daha açık ve güçlü hale getirir. E bunların yanında ortamın havasını temizler, gereksiz gürültüyü ve ışığı absorbe ederken aynı zaman da konsantrasyonu da arttırıcı bir etki yaratır. Kısacası söz konusu bitkilerin faydaları saymakla bitmez.Buraya kadar her şey normal iyi güzel de bunları zaten hepimiz biliyoruz. Bilmediğimiz kısmı ise bitkilerin parapsikolojik etkisi yani hücresel hafıza boyutu..

Bu  konuyla ilgili Cleve Backster bir deney yapmıştır. Aynı zaman da yalan makinesinin mucidi olan Backster, bir gece can sıkıntısından olsa gerek yalan makinesinin elektrotlarını koca yapraklı bir bitkiye bağlar. Burada amaç bitkinin suyu görünce sevinip sevinmeyeceğini gözlemlemektir. Çünkü kullandığı elektrotlar korku, sevinç gibi duygu durumlarını ölçebilmektedir. Bu durumu aynı zamanda kendine eğlence malzemesi haline getiren Backster çeşitli deneyler yapmaya başlamıştır. Değişen bir sonuç olmadığını görünce de eline bir kibrit alarak tam bitkiyi yakmaya karar vermişken, o da ne gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemez. Elektrotlar üzerindeki veriler adeta tavan yapmıştır. "Bu nasıl olabilir ki ? Düşünceleri okuyan bir bitki mi” diye düşünürken de farklı deney denemelerine devam eder.Fakat sonuç aynıdır. Bitkiler resmen düşünceleri okuyor.

Bitkiler sadece düşünceleri okumakla kalmayıp etraftaki tüm her şeyi hissediyordu ve hissettiklerinide birbirlerine aktarıyorlardı.Onlar için aradaki mesafenin kilometrelerin bir önemi yok tıpkı bir internet ağı gibi yer altında kendi aralarında bir iletişim ağına sahip olan bitkiler düşünceleri okuyabiliyor yaşanan tüm sevinç ve hüzünleri hissediyor hatta korkudan baygınlık bile geçiriyorlardı kendilerine kötülük yapanları ise hafızasında tutarak tepki veriyor. Hatta üzüntüsünden intihar bile ediyor.

Bitkiler iletişim konusunda belki de hayallerimizin ötesinde bir hassasiyete sahip canlılar. Onlara gerekli özeni göstermeyi ihmal etmeyelim lütfen.

10 Şubat 2020 Kazananlar

O An 5 Kredi

Zümra Doğu

Murat Tezler

Hakan Küçük

Engin Şahin

Sevda Yumruçalı

O An 3 Kredi

Özlem Gül

Çiğdem Yüzbaşıoğlu

Didem Aydoğar

Mustafa Kuş

Hüseyin Karataş

Ceren Kaya

Mustafa Kuş

Yücel Yalın

O An 1 Kredi

Tuğba Sayan

Fırat Kuş

Sadık Atila

Taner Kuş

Aylin Özlem

Nadide Alkan

Elif Şahin

Seval Uzuncaköse

İdris Armut

Ahmet Alkan

O An 9 Kredi

Emine Türten

---

Bizi takip edin mutlu kalın.... :)

Facebook

Twitter

Instagram

Ha unutmadan Şurada ki Youtube kanalına abone olmayı unutmayın :)