Evde Kalırken Canınız Sıkılmasın

“Öyle zamanlar olur ki; nereye gittiğin önemini yitirir. Çünkü asıl önemli olan, yanında kiminle gittiğindir…” Tolstoy

Gezmek yeni yerler keşfetmek bir çoğumuzun hayali.Ne yazık ki işten güçten sitem ettiğimiz günleri geride bırakmamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Hiç olmadığı kadar evlerimizdeyiz çünkü.Her şeye bol bol vaktimiz var fakat bu durum da bizi bir boşluğa sürükledi.Daha çok korku ve kaygı içerisine girdik.Tüm bunları hissetmek çok normal ancak bu olaya bir de iyi yönden bakmaya ne dersiniz? Evden çıkamadığımız şu günlerde hem doğa kendine geliyor hem de bizler sağlık,aile gibi değerlerin kıymetini daha iyi anlıyoruz. Kendimizle hiç olmadığı kadar vakit geçiriyoruz. Tamam sürekli kitap okuyup televizyon izlemek, temizlik yapmak canınızı sıkmaya başlamış olabilir. O zaman sizlere muhteşem bir önerimiz var sanal müze gezisi. Aslında yapabileceğimiz o kadar şey var ki sanal müze bunlardan bir tanesi.
Birçok kurum ve kuruluş online etkinlikler yapıyor. Bu sayede hem evden çıkmadan gezme şansı yakalıyorsunuz, hem de bazı müzelerde online arşive ulaşabiliyorsunuz. İşte şahane bir fırsat! Normalde hangimiz gidip bu müzeleri yerinde gezebiliyor ki? Daha sonra yaparız dediğimiz hep ertelediğimiz aktiviteleri şimdi yapma zamanı! Yoksa o zaman -bahanelerden ötürü- hiç gelmeyecek..

Anadolu Medeniyetler Müzesi, Cumhuriyet Müzesi gibi müzelere Kültür ve Turizm Bakanlığının sitesinden ulaşabileceğiniz gibi buradanda ulaşabilirsiniz.

Devamı gelecek..

...

Bizi takip edin mutlu kalın.... :) Oangeldi.com'u tavsiye ederken lütfen çekinmeyin,desteğinizle sınırlarımızı aşmamıza yardım edin :)

Facebook

Twitter

Instagram

Tumblr

Ha unutmadan Şurada ki Youtube kanalına abone olmayı unutmayın :)